logo

Meraklı Nova Şerifali

Meraklı Nova Şerifali Anaokulumuz, Çetin Cad. 25 numarada 300m2  doğal yeşil alan bahçe içinde 300m2  kapalı alandan oluşur. İki katlı bina çocuk dostu kullanım alanlarına sahiptir. Okulun bütün alanları çocukların rahat erişimine açık, güvenli ve nitelikli eğitim ortamları olarak düzenlenmiştir. 

Meraklı Nova Anaokulu Ümraniye Binası

 

 

Anaokulumuzda NOVA Programın önemli bileşeni olan atölyeler yer alır. Etkinlikler açık ve kapalı alanlarda yer alan atölyelerde gerçekleştirilir.

Meraklı Nova Şerifali Anaokulumuzda çocuklar, doğal çim alanlarda koşup oynar, ekim dikim alanlarında mevsime uygun sebze yetiştirir, mutfakta pişirir, birlikte işbirliği içinde yaptıkları ürünleri paylaşırlar. Merak eder, soru sorar, öğretmenlerinin rehberliğinde sorularına cevap arar, problem çözerler. Materyalleri geri dönüştürür, kaynakları verimli kullanır, yeni ürünler tasarlar ve sergilerler.

E-posta

Adres

Çetin Caddesi Açıkyüz Sokak No:25 Şerifali - Ümraniye / İSTANBUL

Kadromuz

Burcu Şengör

Müdür
Psikolog

Özge Erkaragülle

Psikolog
Semanur Akyüz'ün Fotoğrafı

Semanur Akyüz

öğretmen

Büşra Aslan

Öğretmen
Kezban Sera Çoğalmış'ın Fotoğrafı

Kezban Sera Çoğalmış

Öğretmen

Miss Kate

English Teacher

Eğitim Sistemimiz

Eğitim Programımız

Eğitim Programımızın iki temel bileşeni; NOVA: Nörogelişimsel Oyun Ve Atölye Programı ve Multisensory Learning Program çocuklara kendi deneyimlerinden öğrenme ortamı oluşturur.

NOVA Program

Beyin gelişiminin en hızlı olduğu dönemde NOVA: Nörogelişimsel Oyun Ve Atölye Programı çocuklara kendi deneyimlerinden öğrenme ortamı oluşturur. Programın hedefi 21. yüzyıl becerilerine yönelik yeterlilik alanlarında atölye etkinlikleri ile deneyim sağlamaktır. Atölyeler, NOVA programın en önemli bileşenleridir. Bu alanlar Meraklı Nova Anaokulu’nun iç ve dış mekanlarında kurulmuştur.

Multisensory Learning Program

İngilizce dil eğitiminde Multisensory Learning Program- Çoklu Duyusal Öğrenme Programı ile gerçek yaşam deneyimleri sağlayarak mümkün olduğunca çok kanaldan duyusal deneyimler yoluyla öğrenmeyi hedefliyoruz. Böylelikle çocuklar için İngilizce’yi eğlenceli bir şekilde deneyimleme ve yaşantılarından öğrenme fırsatı oluşturuyoruz.

Atölyelerimiz

Tümünü Gör
https://cdn.quicksigorta.com:443/meraklinova/Rectangle_587_87b1b91d79.png

Bilim Atölyesi

Bilimsel düşünme becerilerinin temelini oluşturan, çevresine, doğaya ve olaylara karşı merak duygusunun gelişimini destekleyen bir atölyedir. Bilim Atölyesinde çocuklar gelişen teknolojiyi üretim amaçlı kullanma becerilerinin yanı sıra neden sonuç ilişkileri, problem çözme becerilerini de gerçek yaşam deneyimleri yoluyla kazanırlar. Okul öncesi eğitim programında yer alan fen ve matematik etkinlikleri bu atölyede gerçekleştirilir. Deney, teknoloji, doğa ve matematik alanlarını içeren dinamik bir atölyedir.

https://cdn.quicksigorta.com:443/meraklinova/Rectangle_588_1cabec12de.png

Düşün Söyle Atölyesi

Temel iletişim becerileri, dili bir iletişim aracı olarak etkili kullanmaya yönelik becerilerin desteklendiği bir atölyedir. Düşün Söyle Atölyesinde çocuklar, dili etkin ve doğru kullanma, düşünme ve ifade etme, sözel dikkat, işitsel işlemleme, dinleme becerilerine yönelik aktif deneyimler yaşarlar. Okul öncesi eğitim programında yer alan Türkçe ve okuma yazmaya hazırlık etkinlikleri yanı sıra İngilizce çalışmaları da bu atölyede gerçekleştirilir. Okuma, dinleme ve ilkokula hazırlık alanlarını içeren bir atölyedir.

https://cdn.quicksigorta.com:443/meraklinova/Rectangle_589_c20a1b51ef.png

Duyum-Algı Atölyesi

Bedenimiz sarmalayan dış dünyadan aldığımız tüm uyaranların farkında olma ve bedenimizi tanıma becerilerine yönelik bir atölyedir. Duyum Algı Atölyesinde çocuklar bedenlerinin içinden ve dışından gelen uyarımları ayırt edecek, bunların üzerindeki etkisini fark edecek, anlamlandıracak dikkat ve odaklanma becerilerine yönelik aktif deneyimler yaşarlar.

https://cdn.quicksigorta.com:443/meraklinova/Rectangle_590_47216bdbd8.png

Müzik-Hareket Atölyesi

Müziğin ritmin ve hareketin bir arada kullanıldığı kaba motor becerilerin yanı sıra ritmik performans ve müzikal estetik becerilerine yönelik bir atölyedir. Müzik Hareket Atölyesinde çocuklar beden dengesini sağlama, koordinasyon, esneklik becerilerinin gelişimin yanı sıra hareket ve ritmi bir arada kullanabileceği, ritim çalışmaları, müziğin hikayesi, dans ve ritimle hareket etme becerilerine yönelik aktif deneyimler yaşarlar. Okul öncesi eğitim programında yer alan müzik, hareket, oyun etkinlikleri bu atölyede gerçekleştirilir.

https://cdn.quicksigorta.com:443/meraklinova/Rectangle_588_1_53b06766ce.png

Oyun-Hayal Atölyesi

Çocukların akranlarıyla aktif etkileşim kurduğu, yarı yapılandırılmış ya da yapılandırılmamış oyun kurdukları; sosyal ve duygusal açıdan akranlarıyla iletişim kurma, ilişkilerini yönetme, kendini ve başkalarını kabul etme becerilerine yönelik bir atölyedir. Oyun Hayal Atölyesinde çocuklar bireysel, küçük grup veya büyük grup halinde oynadıkları oyunlar yoluyla kendilerini ve başkalarıyla olan ilişkilerini yönetebilecekleri, istek ve hayallerini gerçekleştirebilecekleri güvenli bir ortamda etkileşime dayalı aktif deneyimler yaşarlar. Okul öncesi eğitim programında yer alan oyun ve drama etkinlikleri bu atölyede gerçekleştirilir.

https://cdn.quicksigorta.com:443/meraklinova/Rectangle_578_801d66e0f7.png

Sanat-Tasarım Atölyesi

Tüketmek yerine üretim süreçlerinin vurgulandığı, sanata yönelik merakı destekleyen, çevresindeki malzemeyi tüketmek üzere değil yeniden değerlendirme, malzemeleri farklı bakış açılarıyla bir araya getirme, yeniden düzenleme, estetik, tasarım ve ürün oluşturma becerilerine yönelik bir atölyedir. Sanat-tasarım atölyesinde çocuklar kültürel ve evrensel sanat eserlerini inceledikleri, onları kendilerince yorumladıkları, malzemelerin temel özelliklerini tanıdıkları, estetik bir bakış açısıyla sanatsal ve ya da ihtiyaca yönelik işlevsel üretme hazzını keşfedecekleri deneyimler yaşarlar. Okul öncesi eğitim programında yer alan sanat etkinlikleri bu atölyede gerçekleştirilir.

https://cdn.quicksigorta.com:443/meraklinova/Rectangle_579_deb2c61f21.png

Doğada Yaşam Atölyesi

Yaşadığı dünyanın farkında, doğa ile uyumlu, doğada üretme bilincine sahip, sürdürülebilir bir dünya için çalışan ve sonuçlarını yaşayarak gören bireyler olmalarını desteklemek uygulamaların yapıldığı bir atölyedir. Geniş ve doğal özelliklerin korunduğu bahçemizde, açık hava oyunları, sabah jimnastiği ve bahçe etkinliklerinin yanı sıra yaz aylarına diğer atölyeleri de bahçeye taşıyarak uygulamalar sürdürülür. Ayrıca bu atölyede ekim dikim alanlarında mevsim özelliklerine uygun olarak toprağı çapalama, bitki ekme, sulama ve ürün elde etme çalışmaları gerçekleştirilir.

https://cdn.quicksigorta.com:443/meraklinova/Rectangle_580_42078f7398.png

Anne-Baba Atölyesi

Eğitim yaşantılarının bütüncüllüğünü sağlayacak, aile, çocuk ve okul arasındaki etkileşimi güçlendirecek, proje temelli uygulamaların yapıldığı atölyelerdir. Bu atölyede eğitim yılı başında her yaş grubunun gelişimsel ihtiyacına göre planlanan bir proje konusu üzerinde tüm ailelerin katılımı ile çalışılır. Ailelerden proje konusu üzerinde çocukları ile araştırma yapmaları, birlikte bir sunum hazırlamaları ve çocukları sunumlarını yaparken atölyede onları desteklemeleri beklenir. Bu atölye ile araştırma, veri toplama, verileri düzenleme ve sunma becerilerinin desteklendiği etkinlikler gerçekleştirilir.

https://cdn.quicksigorta.com:443/meraklinova/Rectangle_581_83d652e949.png

Duvarsız Atölye

Eğitimin dört duvarın dışında gerçekleştirildiği, aktif yaşam deneyimlerine dayalı bir atölyedir. Bu atölyede sosyal yaşam kurallarını, önemli kültürel aktiviteleri, yaşadığımız yakın çevreyi, bu çevrede yer alan müzeler, binalar, parklar ve korular, bilim merkezleri vb okul dışı alanlarda etkinlikler gerçekleştirilir.

Başvuru Formu

Meraklı Nova Yıldızı

Adres

Çetin Caddesi Açıkyüz Sokak No:25 Şerifali - Ümraniye / İSTANBUL

Bizi Takip Edin

Başvuru Formu

Bu site reCAPTCHA ile korunmakta ve Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları uygulanmaktadır.